Welcome to Delicate template
Header
Just another WordPress site
Header

Oddlužení fyzické osoby

zastavení exekuce na nemovitostDostali jste se do situace, kdy máte příliš velké množství dluhů a neúměrně vysoké splátky, které nejste schopni pokrýt svými příjmy?

Neděste se. Existuje řešení i této situace. Navíc v ní nejste sami, mnoho lidí se s tímto problémem potýká a uvažuje o cestě, jak z dluhů a úroků ven. Nemalá část lidí s těmito finančními problémy řeší jednu půjčku další půjčkou za mnohdy nevýhodných podmínek a dostávají se tak do čím dál větších finančních potíží.

Přitom ale existuje možnost, jak se z této situace dostat. Je jí oddlužení fyzických osob. Prvotním cílem oddlužení fyzických osob je snížení splátek na relativně únosnou mez, přičemž dojde i k omezení příjmu upomínek, případných výhrůžek věřitelů exekucí, apod.

Jistě se ptáte, co vše lze oddlužit? Ze zákona je možné u oddlužení fyzických osob oddlužit bankovní i nebankovní úvěry, dluhy OSSZ nebo ZP, dluhy soukromých osob a exekuce.

Dejte si ovšem pozor, oddlužení fyzických osob nelze uplatnit na leasing, alimenty, hypotéky a úvěry s případnou zástavou.

Oddlužení je variantou řešení osobního bankrotu v rámci soudního řízení, které je označováno jako insolvenční řízení. Insolvenční řízení má za cíl uspokojení závazků fyzických a právnických osob, které byly věřiteli do daného oddlužení přihlášeny. V podstatě se jedná o právní pomoc řešící osobní bankrot.

Pokud řešíte výše uvedený problém, nebojte se na nás obrátit a vyplnit náš kontaktní formulář, naši odborníci Vám rádi pomohou z Vaší svízelné situace a poradí, jak předejít dalším přidruženým problémům týkajícím se oddlužení fyzických osob.

Mezi základní oblasti, které jsme schopni pro naše klienty zajistit, patří tyto služby:

 oddlužení nemovitostí:

  1. zastavení exekuce, zejména exekuce nemovitostí
  2. výkupy nemovitostí
  3. poskytování finančních prostředků
  4. zástavy nemovitostí
  5. prodej nemovitostí
  6. tržní odhady cen nemovitostí
  7. zřizování zástavního práva
  8. zastupování klientů při jednání s úřady (finanční, katastrální) a dodavateli služeb (plyn, voda, elektřina)

Klienti našich služeb jsou lidé vlastnící nemovitost, kterou chtějí prodat co nejrychleji. Tito lidé potřebují získat peníze ihned a to z důvodu, že nemají čas řešit prodej standardním způsobem. Těmto klientům zajistíme vyplacení potřebných financí, a to ještě dříve, než se najde zájemce na koupi jejich nemovitosti.

Druhou skupinou klientů jsou ti, kteří mají dluhy, závazky či exekuce vázané na své nemovitosti. Jedná se o klienty mající omezené možnosti, jak danou svoji nemovitost prodat. Jim zajistíme kompletní oddlužení nemovitostí, případně jim jsme schopni zabezpečit náhradní bydlení a vyplatit jim peníze za odkup.

Jak to celé probíhá ?

Nejdříve se uskuteční osobní jednání manažera s majitelem nemovitosti, které proběhne na dané nemovitosti. Na schůzce dojde k důležité analýze jednotlivých potřeb klienta. Manažer si také projde technický a právní stav dané nemovitosti.

Cílem schůzky je domluva o výši odkupní ceny za nabízenou nemovitost a stanovení přesného plánu realizace obchodní transakce, což je termín, typ úhrady ceny za odkup, datum vystěhování či předání nemovitosti, dále pak zajištění následného bydlení pro klienta.

V den zaplacení dohodnuté ceny za odkup dané nemovitosti se s majitelem podepíší nutné dokumenty. Nejvyužívanější možností zajištění pohledávky je zřízení zástavního práva. Poté následuje zajištění prodeje dané nemovitostí. Z kupní / prodejní ceny nemovitostí, kterou zaplatí kupující nemovitosti, bude následně pohledávka uspokojena. Tímto posledním bodem je ukončena starost majitele dané nemovitosti o prodej domu.